Ak Parti’nin Mersin Adayı Sever mi ?

Ak Parti’nin Mersin Adayı Sever mi ?

Yerel seçimlerle ilgili en dikkat çekici kulis, yeni atanan ve uzun yıllardır Ankara’da bir Mersinli, bürokrat olarak görev yaptıktan sonra adını geçen seçimlerde Milletvekili aday adayı olarak duyuran çiceği burnunda Ekonomi Bakanı Yardımcısı Mustafa Sever, Bakan Çağlayan’ın desteğiyle Ak Parti Mersin Büyükşehir Belediye başkan adayı olma ihtimalinin yüksek olabileceğini kulislerde konuşulmaktadır.
Sever’in, 2014 yerel seçimlerinde Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adayı olması yönünde Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın adayı olarak buğünden sahaya inerek Mersin’i devletin de imkanlarını kullanarak karış karış gezdiği ve şimdiden çalışmaya başladığı da konuşulan kulisler arasında..
Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, Mersin’de AK Parti Tarsus İlçe Teşkilatı’nın Dedeler köyünün Killik mevkisinde köy muhtarları, köy delegeleri ve temsilcileri ile komisyon üyelerine yönelik olarak düzenlediği iftar yemeğine katılıp Büyükşehir Belediye başkanlığına aday olabileceğinin sinyalini verdiği sözleri
” Gecemizi gündüzümüze katarak çalışacağız. 24 saat halkımızın hizmetinde ve emrindeyiz. Kapımız ve telefonumuz 24 saat açık” diye konuşmuştu.
Yenişehir,Erdemli ve diğer  ilçe teşkilatlarını  ziyareti sırasında “Üzerime aldığım görev onurlu olduğu kadar zor ve meşakkati olan bir görev” diye konuşan Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, Mersin’e verilen mesajın iyi okunması gerektiğini söylemişti.
AK Parti Toroslar ilçe Başkanlığı’nı ziyareti sırasında ise Ekonomi Bakan Yardımcısı Mustafa Sever, yerel seçimlerde Mersin’de başta Büyükşehir olmak üzere 13 ilçede zafer kazanmak istediklerini ifade ederek, “Seçim sürecinde bana düşen ne görev varsa ben 24 saat sizin hizmetinizdeyim” dedi.
Sever belkide adaylığı ile ilgili net düşünmemizi ve bugün kulislerde Mersin Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için isminin konuşulmasının can alıcı konuşmaşını AK Parti Silifke İlçe Teşkilatı, Kırobası köyünde yaptı.
Sever buradaki konuşmasında, ” Sayın Başbakanımız da yerel seçimlerde Mersin’i sizlerden istiyoruz diyor. Bizde çok çalışarak yerel seçimlerde Mersin ve ilçelerini sizlerin de desteğiyle alacağımıza inanıyoruz” diye konuştu.

Bu yazıyı begindiniz mi ? Paylaşabilirisiniz:

Yorum yapmak için giriş yapmalısınız Giriş